خط voip

خط voip به تازگی جایگزینی برای خط تلفن ثابت است، خط voip، ویژگی های بسیاری و با هزینه کمتری نسبت به سیستم های تلفن ثابت ارائه می دهد.

افرادی که شغل اینترنتی در منزل دارند، استارتاپ های موفق، زنان کارآفرین،مردان کارآفرین، فریلنسرها، و همه کسانی که تعداد تماس های ورودی زیادی دارند باید که از خط ویپ یا تلفن اینترنتی استفاده کنند. البته بهتر از همه این روش ها، استفاده از سرویس های مدیرکال است.

خط voip

اگر بخواهیم  ساده تر توضیح دهیم، خط voip به جای تماس از طریق خطوط تلفن ثابت از طریق اینترنت تماس برقرار می کند. voip مخفف پروتکل Voice over Internet است و همانطور که از نام آن پیداست، هنگام تماس تلفنی voip (گفتار) از بستر اینترنت منتقل می شود.
اگر تاکنون با استفاده از اسکایپ، واتس آپ یا وایبر یا پیام رسان های دیگر تماس برقرار کرده اید، در واقع با استفاده از اینترنت برای انتقال تماس، یک تماس اصلی voip برقرار کرده اید. این سیستم عامل ها برای حجم کم شبکه های اجتماعی که برای آن طراحی شده اند به خوبی کار می کنند، اما برای بی نیازی از دفترکار باید شماره تلفن voip را برای کسب و کار خود فراهم کنید.

خط voip چگونه باعث کاهش هزینه های کسب و کار می شود؟

زمان جابجایی به یک سیستم voip  نیاز نیست هزینه کنید و چون تماس های اینترنتی هزینه کمی می خواهد، تماس های voip نیز کم هزینه هستند. در حفظ و نگهداری سیستم و تنظیم هزینه ها نیز صرفه جویی می شود، زیرا سیستم های voip از سخت افزار پیچیده ای برای پشتیبانی برخوردار نیستند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با ۱۰ سرویس برتر ارائه کننده ویپ VOIP در جهان

تفاوت ها و شباهت های تلفن voip با تلفن ثابت چیست؟

تفاوت های تلفن ویپ با تلفن ثابت: تلفن های voip برای اتصال به شبکه تلفن از اینترنت استفاده می کنند و به صورت آنلاین به یک ارائه دهنده خدمات ثبت می شوند. دیگر تلفن های تجاری نیاز به خطوط سیم کشی اختصاصی مسی دارند.
تلفن های ویپ به جای شماره تلفن، حساب کاربری می خواهد. تلفن های ویپ دارای “دکمه های جابجایی” هستند که به شما امکان می دهد بین تماسهای همزمان در یک حساب معین جابجا شوید.

تلفن های voip قادر به کیفیت صدای HD هستند، که دو برابر مکالمات تلفن ثابت دامنه صوتی دارند.

شباهت ها: تلفن های voip از صفحه کلید مشابه تلفن های ثابت استفاده می کنند.

تلفن های voip مانند سایر تلفن های سازمانی یا اداری دارای دکمه های اختصاصی برای امکاناتی مانند نگه داشتن تماس، انتقال تماس و شناسه تماس گیرنده هستند.

امکانات مثل گوشی ها، گیرنده ها، بلندگوها و سایر موارد ساختاری برای تلفن های ویپ و تلفن ثابت یکسان است.

مزیت های سرویس خط voip چیست؟

سرویس خط voip مزیت های بالقوه زیادی نسبت به انتقال خط تلفن ثابت از یک مرکز به مرکز دیگر وجود دارد. خوب الان نگاهی به بعضی از راه های ایجاد این تغییرات بپردازیم که با توجه به افزایش بهره وری، هزینه و زمان سرمایه گذاری را کاهش دهد.

۱- کم بودن هزینه برای هر تماس

اگر شما از طریق خطوط تلفن ثابت تماس برقرار کنید خطوط تلفن ثابت از آن جا که تعداد زیادی تماس ورودی دارد، به ویژه که تلفن از راه دور باشد، گران هستند. ولی تماس با تلفن ثابت از طریق اینترنت باعث می شود که تماس های داخلی و تلفن های از راه دور ارزان تر شود.

سیستم های voip همچنین از طریق ایمیل هر جا که هستید به گزارش تماس ها دسترسی دارید. به راحتی می توان تلفن هدست یا IP خود را بگیرید و می توانید با هزینه کم تماس با کارمندان یا مشتریان  داشته باشید.

۲- دسترسی آسان به تماس ها با خط voip

با وجود سیستم voip، هنوز می توانید از تلفن معمولی خود و مبدل voip یا آداپتور تلفنی voip استفاده کنید. مبدل voip مانند یک حافظه USB عمل می کند، که می توانید به سادگی روی هر کامپیوتری وصل کنید. مبدل ویپ سیگنال هایی را که از تلفن های ثابت یا آنالوگ حاصل می شوند بعد از دریافت این سیگنال ها به داده های دیجیتال تبدیل می شوند امکانی را بوجود می آورد که از طریق اینترنت مسیریابی شوند.

برای این کار باید کامپیوتر روشن شود. همچنین یک سیستم voip به شما امکان می دهد شماره voip خود را داشته باشید، بنابراین به زمان و مکان محدود نیستید  تا زمانی که به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشید، می توانید تماس های تلفنی را به همان شماره خود دریافت کنید.

۳- چند کاره بودن خط ویپ

به غیر از تماس تلفنی، می توانید تماس ویدیویی را از طریق تلفن voip خود انجام دهید. این عملکرد به شما امکان می دهد تا در مورد تسک ها، معاملات، امور، جلسات، پرونده ها، اسناد، دستور کارها، بدون توجه به این که به مکان خاصی محدود باشید، تصمیم گیری کنید. حتی در حالی که در خارج از کشور در جلسات شرکت می کنید، هنوز هم توانایی حضور در سایر جلسات مهم را در منزل و به صورت دورکاری دارید.

۴- تطبیق پذیری ویژگی های خط voip

بکارگیری سیستم های تلفنی ویپ به شما امکان می دهد تا با کارآمدترین دستگاه های فنی، چندین کار را موازی یا همزمان انجام دهید و این عملکرد بهینه باعث می شود تا مشتریان خود را راضی نگه دارید.

ادرصورتی که فرصت مکالمه یا تماس مشتری را از دست بدهید، به ایمیل شما، شماره مشتری ارسال خواهد شد و در فرصت مناسب می توانید با او تماس بگیرید.

ضمنا می توانید پیام ها و ایمیل ها را به راحتی ارسال کنید. اگر پیام مهمی را از طریق صندوق پیام صوتی دریافت کردید، می توانید آن را با کلیک ماوس به سه نفر دیگر ارسال کنید.

این امکانات و بسیاری از موارد کاربردی دیگر با سیستم های تلفن voip در دسترس هستند. و از آنجا که این سرویس همیشه با شما همراه است، امکاناتی که به نظر شما کاربردی است را می توان با سهولت اضافه یا کم کرد. استفاده از این سرویس مطمئنا موجب توسعه کسب و کار شما می شود.

مزایای سرویس مدیرکال نسبت به خط voip چیست؟

امتیاز ها و مزایای سرویس دفترکار مجازی ما، بسیار بیشتر از خط voip هست.

۱- بی شمار ورودی همزمان

خطوط مجازی مدیرکال به صورت همزمان ۳۲ تماس ورودی می پذیرند و می توان منوها و داخلی های متعدد بدون محدودیت روی سیستم تلفن گویا ایجاد کرد تا افراد هر کسب و کار بتوانند پاسخگوی تماس ورودی مستقیم خود باشند. در صورتی که تلفن برای چندین بار زنگ بزند، و فردی پاسخ گو نباشد تماس را به صندوق صوتی انتقال می دهد.

۲- الویت بندی تماس ها

در لیست الویت های تعیین شده توسط خود شما در داشبورد شخصی، به اولین شماره ای که خود شما مشخص کردید تماس منتقل می شود. اگر آن تلفن مشغول مکالمه باشد تماس به شماره ای که الویت دوم  تنظیم کردید می رود، (محدودیت الویت بندی ندارید) و اگر هیچ کدام از شماره ها پاسخگو نبودند به صندوق صوتی شما منتقل می شود. این روش برای افرادی که حجم تماس بالایی دارند بهترین روش است.

۳- این امکان به اینترنت نیاز ندارد.

هرچند سیستم تلفن ثابت مجازی بر روی بستر اینترنت به وجود آمده است اما برای برقراری و اتصال تماس برخلاف خط ویپ نیازی به اینترنت نیست و همچنین بواسطه ارتباط مخابراتی، کیفیت صدا بسیار عالی است.

بیشتر بخوانید: ثبت نام اینترنتی خط تلفن ثابت تهران

۴- راه اندازی تلفن مجازی، مدیرکال رایگان است.

بر خلاف تلفن اینترنتی، هزینه راه اندازی تلفن مجازی رایگان است ولی برای راه اندازی تلفن اینترنتی باید حداقل۳۵۰ هزار تومان بپردازید.

۵- در کم ترین زمان می توانید سرویس های دفتر مجازی را، راه اندازی کنید.

زمان راه اندازی تلفن مجازی ۵ دقیقه است، در حالی که برای خط voip و تلفن اینترنتی ۴۸ ساعت کاری طول می کشد!.

بیشتر بخوانید: خرید خط تلفن مجازی تهران در ۵ دقیقه!

۶-  کیفیت صدا عالی

تلفن مجازی بالاترین و بهترین کیفیت صدا را دارد. اما کیفیت صدای خط voip کاملا به سرعت اینترنت شما بستگی دارد.

حالا شما خواننده عزیز، اگر تجربه استفاده از خط voip و یا سرویس های مدیرکال یا خرید خط سیپ ترانک را دارید، نقاط قوت و ضعف هر کدام از سیستم ها را برای ما بنویسید.

دربـاره مـدیـرکـال….

مدیرکال راهکاری سریع و مدرن برای بهرمندی از خدمات تلفن گویا در سطح کشور می باشد. ما با فراهم سازی زیرساخت قدرتمند مرکز تلفن اَبری بر پایه وُیپ(VOIP) و ارائه خطوط اینترنتی اختصاصی، با بهرمندی از چندین سال تجربه در این زمینه پا به عرصه نهادیم تا خدماتی در خور با هزینه بسیار پایین به کاربران و مشتریان گرامی ارائه نماییم

ارتباط با ما

تهران، نبرد، خ شهید شریفی، گلستان 18، پ 28