تلفن ثابت تهران

اکثرا سوال پرسیده می شود که پیش شماره تلفن ۹ از تهران یا شهرهای دیگر مربوط به کجاست؟

لازم به ذکر است این شماره ها نیز مانند دیگر شماره های مخابراتی کشور است و مالک یک شماره می تواند یک شخصی حقیقی یا حقوقی باشد. لذا امکان معرفی یا شناسایی مالک خط وجود ندارد مگر با احکام قضایی.

شاید برای شما هم پیش آمده که از طرف دیجی کالا به شما زنگ زده شده و شماره تلفن ثابت تهران که برای شما افتاده با ۹ شروع شده است.شرکت های دیگری هم هستند که از این خطوط استفاده میکنند.پس از برقراری NGN به عنوان نسل جدید ارتباطات شرکت های مختلف می توانند از خطوط تلفن ثابت تهران با پیش شماره ۰۲۱۹۱ بر روی اینترنت استفاده کنند.خطوط تلفن ثابت تهران با پیش شماره ۰۲۱۹۱ که بر روی اینترنت ارائه میشوند از جمله امکاناتی است که با خطوط مجازی متفاوت است.این خطوط به صورت حقیقی فروش می رود و اطلاعات تماس بر روی خط برای مشترک باقی می ماند. خطوط تلفن ثابت تهران امکان تماس دو طرفه را فراهم می کند. تعرفه تماس های آن مخابراتی است.

تلفن ثابت تهران

خطوط هوشمند IN

در گذشته از پیش شماره های تلفن ثابت اپراتورهای FCP پیش شماره ۹ برای موارد خاصی مانند خطوط هوشمند IN مورد استفاده قرار می گرفت.

خطوط هوشمند IN با این منظور طراحی و راه اندازی شده اند که در ازای تماس با این شماره ها و دریافت خدمات تلفنی، هزینه ای مازاد بر هزینه مکالمه محاسبه و بر قبض تلفن اعمال می گردید. نتیجه عدد بوجود آمده با درصدی مشخص بین شرکت مخابرات و ارائه دهنده خدمات تلفنی تقسیم می‌شد. این خطوط بصورت یازده رقمی و با سرشماره ۹۰۹۹۰۷ شروع می شوند و قابل شماره گیری فقط از طریق تلفن ثابت مخابرات هستند.

تلفن های عمومی

در گذشته یکی دیگر از پیش شماره های ۹ به تلفن های عمومی اختصاص داشت که عموم مردم میتوانستند در نقاط مختلف شهری که باجه تلفن وجود داشت با پرداخت هزینه مربوط با شماره های مد نظرشان تماس بگیرند. تلفن های عمومی غالبا در گذشته مورد استفاده بودند و پس از ورود تلفن های همراه استفاده از آنها به شدت کاهش یافت. امروزه در سراسر کشور تعداد بسیار محدودی از آنها هنوز فعال هستند حتی می توان گفت که دی.

از جمله مزایای خطوط تلفن ثابت بر روی اینترنت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- انتقال بدون نیاز به بستر سیم کشی مخابرات

۲- امکان مکالمه بر اساس تعرفه ۵۰ درصد ارزانتر از خطوط معمول

۳- امکان اتصال بر روی موبایل و نرم افزار های ویپ

۴- امکان شارژ به صورت پیش پرداخت یا شارژ اولیه

۵- امکان برقراری چند تماس همزمان بر روی یک خط با هزینه بسیار کم

خطوط تلفن ثابت تهران با پیش شماره ۰۲۱۹۱ مشابه خطوط ثابت مخابراتی است. سیم کشی مخابرات را ندارد. میتوانید از طریق نرم افزار و یا تلفن ویپ استفاده کنید. از دیگر ویژگی های این خطوط روی خطوط تلفن ثابت تهران با پیش شماره ۰۲۱۹۱ تلفن گویا، دایورت و صف انتظار راه اندازی می شود. خطوط تلفن ثابت را میتوانید در کل ایران استفاده کنید. محدودیت مکانی ندارد و با جا به جایی مکان امکان خط تلفن ثابت وجود دارد.

از مواردی که جزء معایب این سیستم به حساب می آید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- انتقال بر روی شبکه اینترنت: در صورتی که با مشکل افت سرعت در اینترنت روبرو شوید صدای انتقال داده شده از کیفیت خوبی برخوردار نخواهد بود.

۲- یک طرفه شدن صوت: اگر تنظیمات فایروال بر روی سیستم شما وجود داشته باشد و نرم افزار تلفنی را تحت تاثیر قرار دهد مشکل یکطرفه شدن صوت پیش خواهد آمد. البته تنظیمات نادرست سیستم هم به همین مشکل می انجامد.

۳- مصرف پهنای باند شبکه

شما می توانید بعد از خریداری خطوط تلفن ثابت تهران با پیش شماره ۰۲۱۹۱ از مخابرات و یا شرکت های ارائه دهنده اینگونه خدمات نسبت به اتصال به سیستم تلفنی ویپ اقدام کنید.بدین ترتیب پس از راه اندازی کامل مرکز تلفن شما، خطوط تلفن ثابت که به سیستم متصل شده اند توانایی برقراری تعدادی تماس همزمان را بدون اشغالی خواهند داشت که پس از شماره گیری آن نیز خواهید دید که منوی صوتی مربوط به سیستم های تلفنی پخش خواهد شد و تماس را به بخش های مختلف شرکت منتقل خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره مـدیـرکـال….

مدیرکال راهکاری سریع و مدرن برای بهرمندی از خدمات تلفن گویا در سطح کشور می باشد. ما با فراهم سازی زیرساخت قدرتمند مرکز تلفن اَبری بر پایه وُیپ(VOIP) و ارائه خطوط اینترنتی اختصاصی، با بهرمندی از چندین سال تجربه در این زمینه پا به عرصه نهادیم تا خدماتی در خور با هزینه بسیار پایین به کاربران و مشتریان گرامی ارائه نماییم

ارتباط با ما

تهران، نبرد، خ شهید شریفی، گلستان 18، پ 28